• Aktualności

            • Sukces w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Nie bój się mówić o Ziemi"

            • 27 kwietnia br. uczennice klasy czwartej Zuzanna Rybarczyk i Maja Magdziarz wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Nie bój się mówić o Ziemi" w Romanowie Dolnym. W kategorii klas IV - VI Zuzia zajęła III miejsce, a Maja zdobyła wyróżnienie.

              Gratulujemy odwagi i wspaniałego występu.

            • Grant w rękach "Mistrzów sadownictwa"

            • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz 10-osobowy zespół „Mistrzów sadownictwa” składający się z uczniów klasy 7, zdobył grant na założenie przyszkolnego minisadu, uzyskując drugie miejsce spośród wszystkich drużyn biorących udział w projekcie BOŚ „Tradycyjny sad”. W ramach grantu zostanie zakupione 5 odmian starych jabłoni, które wspólnie zasadzimy 27 kwietnia o godz. 16 na co już dziś serdecznie zapraszamy

            • Aktywni mieszkańcy nagrodzeni

            • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi złożyła wniosek w konkursie Aktywni mieszkańcy organizowanym przez Czarnkowsko-trzcianecką Lokalną Grupę Działania. Jest nam niezmiernie miło, że naszej Radzie udało się znaleźć w gronie zwycięzców konkursu. Gratulujemy!!! W minioną niedzielę podczas Agrotargów przedstawicielka Rady Rodziców, p. Magdalena Sowińska odebrała nagrodę - bon w wysokości 1000 zł na realizację projektu pn. "Zielono nam! Zagospodarowanie terenu nowej części boiska przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi". Już w najbliższy czwartek o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich chętnych wyposażonych w szpadle i łopaty na spotkanie integracyjno-edukacyjne, podczas którego zasadzimy liczne drzewa, krzewy i kwiaty, a także pobiesiadujemy przy ognisku i kiełbaskach.

            • Zielono nam!

            • Gorąco zachęcamy do udziału w akcji "Zielono nam!", która odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 16.00 na parkingu przy szkole.

            • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”, czyli obrzęd dziadów czas zacząć!

            • 18 kwietnia uczniowie klasy VII na lekcji języka polskiego wspólnie odczytali II część „Dziadów” Adama Mickiewicza. W czasie czytania tego niezwykłego dramatu w klasie panowała ciemność, a uczniowie odczytywali kolejne fragmenty utworu przy blasku świec. Dzięki takiemu poznaniu dramatu cała młodzież klasy VII zapoznała się z treścią lektury, a także miała okazję wcielić się w duchy Józia, Rózi, Widma, Zosi czy Guślarza.

            • DRZEWA DLA ZIEMI

            • 20 kwietnia 2023r. uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi wraz z opiekunami wzięli udział w akcji sadzenia lasu, która zorganizowana została przy współpracy z Nadleśnictwem Sarbia. Młodzież sadziła drzewa na terenie Leśnictwa Gębice. Akcją kierowali leśnicy: pan Marcin Filoda oraz pan Grzegorz Wolniewicz. Przed rozpoczęciem pracy panowie leśnicy wyjaśnili młodzieży, jak należy prawidłowo wyznaczać odległości pomiędzy młodymi drzewkami oraz zdradzili tajniki skutecznego sadzenia.

              Las jest naszym wspólnym dobrem, wszyscy korzystamy z odpoczynku w lesie, dlatego też wszyscy powinniśmy o niego dbać.

              Róbmy wszystko, żeby oprócz wycinania drzew sadzić nowe pokolenie. Niech coś po nas zostanie.

              Było ognisko, były kiełbaski,… było jak zawsze miło i wesoło.

              Z przyjemnością wrócimy w to miejsce po latach, żeby zobaczyć jak urosły posadzone przez nas drzewa.

            • Akcja Żonkile

            • Uczniowie klas 1-3 włączyli się do akcji Żonkile, tworząc papierowe żonkile będące symbolem pamięci o ofiarach getta warszawskiego.

            • #ZDROWOROSNA

            • W kwietniu uczniowie klasy II przystąpili do ogólnopolskiego programu #ZDROWOROSNA organizowanego przez producenta nasion, firmę W. Legutko. W darmowym pakiecie, który otrzymaliśmy znalazły się nasiona kopru, ziemia, pojemniki do uprawy oraz materiały edukacyjne. Uczniowie poznali właściwości i znaczenie kopru oraz ciekawostki na temat tej rośliny. Wszyscy z zaangażowaniem włączyli się do akcji, a teraz obserwują wzrost koperku.

            • SKO zebrało makulaturę

            • 18 kwietnia na apelu w ramach SKO zostali wyróżnieni wszyscy uczniowie, ktorzy wzięli udział w zbiórce makulatury w naszej szkole. Miejsce 1 zajęli: Gabriela Żubrynowicz z kl.1 oraz Jakub Kosiński z kl.6 (zebrali po 100 kg makulatury). Miejsce 2: Hanna Sowińska z kl. 3 (zebrała 90 kg makulatury), Lena Hlebionek z kl.2 oraz Jakub Hlebionek z kl.7 (zebrali po 75 kg makulatury). Miejsce 3: Gabriel Wielgosz z kl.2 (zebrał 29 kg makulatury). Łącznie zebraliśmy 610 kg makulatury. Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali nagrody rzeczowe oraz upominki.

              Dziękujemy za zaangazowanie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

            • Oddali hołd ofiarom Holokaustu

            • Młodzi Żydzi z całego świata przeszli przez Oświęcim w Marszu Żywych. Towarzyszyło im również kilkuset ich polskich rówieśników. W ten sposób oddali hołd ofiarom Holokaustu. Marsz prowadziło 42 ocalałych z Zagłady. Wydarzenie odbyło się 80 lat po wybuchu powstania w getcie warszawskim, w 75. rocznicę powstania Izraela i 35. rocznicę pierwszego marszu. Trasa wiodła z byłego niemieckiego obozu Auschwitz I do Auschwitz II-Birkenau, gdzie odbywa się główna ceremonia.

            • Wycieczka do Biskupina, Wenecji i Gniezna

            • W poniedziałek, 17 kwietnia uczniowie klasy I, II i III odbyli wycieczkę do Biskupina, Wenecji i Gniezna w ramach projektu "Poznaj Polskę". Mali turyści swoją podróż rozpoczęli od zwiedzenia Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Uczniowie mogli dowiedzieć się i poczuć, jak żyli niegdyś mieszkańcy warownego grodu. Obejrzeli oryginalne, wykopane w tym miejscu narzędzia, ozdoby i warsztat tkacki. Następnie udali się do Wenecji, gdzie mogli obejrzeć ruiny Zamku „Diabła Weneckiego” oraz Muzeum Kolejki Wąskotorowej, w którym zgromadzono parowozy, wagony i zwrotnice. Ostatnim punktem wycieczki było Gniezno - kolebka państwa polskiego i jego pierwsza stolica. Uczniowie wspięli się na Wzgórze Lecha, aby zobaczyć Katedrę Gnieźnieńską - miejsce spoczynku św. Wojciecha i koronacji królów Polski. Następnie wycieczkowicze udali się do Sali Zabaw Fantazja, gdzie radośnie spędzili czas korzystając ze zjeżdżalni, tuneli, basenów z kulkami, trampolin, ścianki wspinaczkowej i wielu innych atrakcji. Wszyscy zadowoleni, szczęśliwi, chociaż trochę zmęczeni z uśmiechem wrócili do domów.

              Dziękujemy Biuro Podróży "Gaja" za świetnie zorganizowaną wycieczkę!

            • Akcja Żonkile

            • 19 kwietnia przypada 80.rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim- największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Pamięć jest ważna.

              Uczniowie klasy 4, 5 i 6 w ramach akcji Żonkile obejrzeli film animowany "Będę pisać", który opowiada o losach dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu. Uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli premierę filmu "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall.

              Zachęcamy również do odwiedzin biblioteki, gdzie znajdziecie tematyczne książki.

            • Zakończenie wyprzedaży garażowej

            • W tym tygodniu zakończyliśmy szkolną wyprzedaż garażową, w ramach której zbieraliśmy pieniądze na operację Basi Spicker.

              Miło nam poinformować, że udało nam się zebrać 632 zł. Pieniądze zostały przekazane rodzicom Basi.

              Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dokonali zakupów na naszej wyprzedaży oraz tym, którzy przynieśli fanty na sprzedaż.

            • Spotkanie z doradcą zawodowym

            • 14 kwietnia uczniowie klasy VII i VIII spotkali się z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy p. Jolantą Kitą. Pani Jolanta opowiedziala uczniom na jakie zawody jest zapotrzebowanie na naszym lokalnym rynku pracy, czym sugerować się przy wyborze zawodu oraz jakie cechy są cenione przez pracodawców. Przygotowała nas również do rozmowy kwalifikacyjnej. Spotkanie było bardzo ciekawe i skłoniło nas do refleksji nad dalszą drogą edukacyjną i zawodową.

            • Spektakl teatralny "Bajki na jednej nodze"

            • Dziś naszą szkołę odwiedziła Grupa Teatralna T z Torunia, która przedstawiła dzieciom z klas I-IV spektakl pt. „Bajki na jednej nodze”. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli „Kopciuszka", „Czerwonego Kapturka” oraz „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków” w nowej, pełnej humoru odsłonie. Przedstawienie miało charakter profilaktyczny - aktorzy przestrzegali, aby nie ufać nieznajomym, odpowiednio się odżywiać oraz dbać o higienę osobistą. Spektakl był zabawny i bardzo pouczający. Dziękujemy!