• Aktualności

      • 32. Finał WOŚP za nami!

      • 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Po raz kolejny do tej wspaniałej akcji przyłączyła się nasza szkoła.

       Nasi wolontariusze: Kinga, Ola, Paweł, Igor, Mikołaj, Szymon, Zuzia, Jagoda, Hania, Lena, Agata, Bartek i Hubert dzielnie zbierali pieniądze do puszek w pobliskich miejscowościach. Udało im się zebrać w tym roku rekordową kwotę 5735,35 zł i 0.33 €! Gratulujemy uczniom wspaniałej postawy, a rodzicom i wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasz sztab serdecznie dziękujemy!

      • Sąd nad bakteriami

      • Za zamkniętymi drzwiami sali przyrodniczej w Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi odbyła się rozprawa sądowa. Oskarżonymi były BAKTERIE. Wszystkim kojarzą się one negatywnie. Postawiono im zarzut, że wywołują wiele chorób, powodują gnicie jedzenia. Jednak adwokat przyjął inną linię obrony i powołał świadków, którzy zaświadczyli o pozytywnej roli tych drobnoustrojów. Pod przysięgą powiedzieli o niej: gospodyni domowa, farmaceuta, dyrektor oczyszczalni ścieków, lekarz, uczeń, nauczyciel biologii, pracownik laboratorium oraz ogrodnik. Sąd orzekł, że przewagę ma „jasna strona” bakterii i uznał je za pożyteczne i potrzebne.

       Zabawa w sąd nad bakteriami - dała uczniom możliwość zaprezentowania aktorskich talentów i improwizacji.

       A ponadto z pewnością lepiej pozwoliła przyswoić ten materiał nauczania.

      • 32. FINAŁ WOŚP

      • Wielkimi krokami zbliża się 32. FINAŁ WOŚP!

       Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia nasi wolontariusze będą uczestniczyć w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Marunowie, Sarbi, Sarbce, Brzeźnie i Paliszewie.

       Zachęcamy do wspierania naszego szkolnego sztabu!

      • Pokaz historyczny

      • 22 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny dla uczniów klas 1-8 pt. „Powstanie Styczniowe”. Dokładnie w tym dniu przypada 161 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Edukatorzy z grupy rekonstrukcyjnej dokonali retrospekcji ciągu wydarzeń z historii Polski, które były przyczyną utraty niepodległości przez Polskę oraz nawiązali do powstań i działań mających na celu odzyskanie wolności. Uczniowie brali czynny udział w pokazach, zapoznali się z kolekcją strojów, broni i różnymi rekwizytami z epoki. Była to cenna, żywa lekcja historii.

      • SKO pomaga

      • Szkolna Kasa Oszczędności zorganizowała w szkole zbiórkę groszy. W pierwszej kolejności uczniowie gromadzili monety w swoich klasach, następnie segregowali je nominałami. W następnym etapie grosiki trafiły do Banku PKO BP w Czarnkowie, gdzie zostały policzone bankowymi liczarkami. Zebrana kwota 429,50 zł została przekazana Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina oraz Towarzystwu Nasz Dom z Warszawy. Dzięki Państwa życzliwości udało nam się wesprzeć dwie akcje charytatywne: „Ile waży św. Mikołaj?” oraz „Góra Grosza”, których celem jest niesienie pomocy psychologicznej, rzeczowej i specjalistycznej dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym).

       Z całego serca dziękujemy za udział w zbiórce groszy!

      • I Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

      • W czwartek, 18 stycznia odbył się I Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach. Sala w Szkole w Gębicach była świetnie przygotowana, przyjęto nas bardzo ciepło. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli starań, aby ten konkurs miał tak profesjonalny przebieg. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa. W każdej kategorii wiekowej wystawiliśmy maksymalną ilość uczestników. We wszystkich kategoriach nasze dzieci zostały docenione przez jury. W kategorii solistów klas I-III trzecie miejsce zajęła Zofia Spicker. W kategorii zespołów I-III także trzecie miejsce zajął nasz zespół w składzie Nadia Bukowska i Iga Ewertowska. W kategorii klas IV-VIII w grupie solistów wyróżnienie uzyskał Szymon Spicker oraz w grupie zespołów IV-VIII zespół w składzie Maja Magdziarz i Szymon Spicker uzyskał wyróżnienie. W konkursie brały również udział Dorota Łucyk z klasy III oraz Hanna Sowińska z klasy IV. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów dziękując jednocześnie za rozsławianie imienia naszej szkoły.

       Andrzej Gębala

      • Magiczne pudełka

      • Uczniowie z klasy 4 wykonali magiczne pudełko, za pomocą którego mieli okazję zaobserwowawać i doświadczyć, jak różne informacje z otoczenia są odbierane przez narządy zmysłów i dalej są przesyłane do układu nerwowego, który odpowiednio je wykorzystuje. Ćwiczenie to uzmysłowiło dzieciom, jak ważny jest zmysł dotyku, wzroku, smaku..., ile cennych informacji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania dzięki zmysłom otrzymujemy. Zajęcia te stanowiły kolerację przyrody i plastyki oraz dostarczyły dużo dobrej zabawy .

      • Pokaz historyczny

      • 22 stycznia 2024 r. o godz. 11.00 odbędzie się Pokaz Historyczny - "Powstanie Styczniowe", dla uczniow klas 1-8. Pokaz jest sponsorowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziekujemy.

      • Poznajemy źródła energii

      • "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."/ B. Franklin/ Podczas kolejnych zajęć koła przyrodniczego uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości poznają tajniki wiedzy o różnych rodzajach energii, m.in. energii słonecznej, wiatrowej, wodnej.

      • Poznajemy źródła energii

      • "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."/ B. Franklin/ Podczas kolejnych zajęć koła przyrodniczego uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości poznają tajniki wiedzy o różnych rodzajach energii, m.in. energii słonecznej, wiatrowej, wodnej.

      • Imienniki

      • Na ostatnich lekcjach języka polskiego uczniowie klasy VI wykonali karty swoich imion - "imienniki". Zawarte są w nich informacje o znaczeniu i pochodzeniu imion, datach imienin, przysłowiach z nimi związanymi i nazwiskami najsłynniejszych osób noszacych te imiona. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat imion: Paweł, Bartłomiej, Bartosz, Filip, Kinga, Klaudia, Iza, Monika i Michalina to zapraszamy do lektury imienników umieszczonych na gazetce w sali 7 lub o zapytanie samych zainteresowanych.

      • Awans warcabistów

      • Miło nam poinformować, że w dzisiejszym Powiatowym Turnieju w Warcabach 64-polowych w Rychliku nasza reprezentacja spisała się na medal.

       Franek Łucyk zajął 1 miejsce, Ania Mendyk 3 miejsce, Dorotka Łucyk 4 miejsce, a Czarek Kus 5 miejsce.

       Ponadto, Franek, Ania i Dorotka będą reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim w Lipnie.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • W świątecznym nastroju

      • W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia obejrzeliśmy piękne i wzruszające Jasełka, a następnie spotkaliśmy się przy wigilijnych stołach w naszych klasach. Odwiedził nas Gwiazdor, który obdarował każdego świątecznym upominkiem. Serdecznie dziekujemy Radzie Rodziców za niespodziankę!