• Aktualności

      • Oszczędzanie się opłaca

      • 26 lutego 2024 r. podsumowaliśmy Szkolny Konkurs SKO pt. „Najsystematyczniej oszczędzający członek SKO”. O tym, że oszczędzanie się opłaca wiedzą laureaci konkursu, którzy przez całe I półrocze systematycznie wpłacali pieniądze na swoje konta SKO.

        

       Zwycięzcami konkursu zostali:

       I miejsce- Anna Spicker, ucz. kl. 1

       II miejce- Marcel Chmielnik, ucz. kl. 4, Zuzanna Rybarczyk, ucz. kl. 5

       III miejce- Iga Szczerba, ucz. kl. 2

        

       Gratulujemy laureatom konkursu!

        

       Już dzisiaj zachęcamy wszystkich członków SKO do udziału w II edycji konkursu, która potrwa przez całe II półrocze. Pamiętajcie, że oszczędzanie zaczyna się od wyznaczania celów i planowania. Już niewielkie sumy, ale regularnie odkładane, mogą przynieść korzyści w dłuższej perspektywie czasu.

      • Zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie „SKO BLOG MIESIĄCA”

      • Z ogromną radością informujemy, iż Szkolna Kasa Oszczędności przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi zdobyła nagrodę I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie „SKO BLOG MIESIĄCA”.

       Konkurs miał charakter edukacyjny, a jego głównym celem było propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości na platformie SzkolneBlogi.pl. W listopadzie dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły, blog „SKO w SP SARBIA” cieszył się ogromną popularnością. Mnóstwo pozytywnych komentarzy oraz 25 622 głosy oddane na wpisy na blogu, pozwoliły nam awansować do drugiego etapu konkursu- oceny blogów.

       Komisja konkursowa przyznawała punkty w oparciu o następujące kryteria:

       - oryginalność i różnorodność przedstawionych na blogu działań zrealizowanych w szkole- wśród wydarzeń opisanych na szkolnym blogu znalazły się: wycieczka do banku PKO BP w Czarnkowie, lekcje z pracownikiem banku, liczne akcje charytatywne, zbiórki kasztanów i elektrośmieci, czy też szkolne konkursy SKO;

       - podejmowanie działań odpowiadającym tematom przewodnim danego etapu (w listopadzie tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo)- dbaliśmy o bezpieczeństwo w szkole, domu oraz w ruchu drogowym, przeprowadziliśmy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej;

       - aktywne zaangażowanie uczniów w działania promujące przedsiębiorczość- zorganizowaliśmy: bazarek przedsiębiorczości, pchli targ, sprzedaż kotylionów i rogalików, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą.

       Cieszymy się, że inicjatywy podejmowane przez SKO przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi zostały docenione przez kapitułę konkursu. Warto nadmienić, iż do współzawodnictwa przystąpiło 800 blogów SKO z całej Polski. Zdobycie głównej nagrody jest dla nas ogromnym sukcesem.

       Dziękujemy Bankowi PKO BP za ufundowanie nagrody, którą otrzymała nasza szkoła (1000 zł w e-kartach podarunkowych).

       Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.

      • Kolorowe galaretki owocowe

      • W trakcie karnawału SKO zorganizowało w szkole sprzedaż galaretek. Sukces akcji zawdzięczamy uczniom klasy 5, na których zawsze możemy liczyć. Piątoklasiści z dużym zaangażowaniem przygotowywali, a następnie sprzedawali pyszne galaretki. Nasz zarobek- 176,50 zł zostanie przeznaczony na nagrody dla zwycięzców konkursu SKO pt. „Walentynkowa EKO-skarbonka”. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie. Na Wasze prace czekamy do końca lutego.

      • Rekrutacja

      • REKRUTACJA DO PIERWSZEJ KLASY

       4 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi rozpoczyna się nabór do pierwszej klasy w roku szkolnym 2024/2025. Szczegółowy harmonogram rekrutacji znajduje się poniżej.

       Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka do szkoły można pobrać w siedzibie szkoły w dni powszednie w godzinach 7.30-15.30 lub ze strony www.spsarbia.pl.

       Wypełnione dokumenty wraz ze zdjęciem do legitymacji można składać w siedzibie szkoły
       w dni powszednie w godz. 7.30-15.30 lub w formie skanów przesyłać na skrzynkę mailową szkoły: szkola@spsarbia.pl.

       W razie pytań, prosimy dzwonić na numer szkoły: 67 255 12 77.

        

       Rekrutacja 2024- dokumenty do pobrania

      • Ach co to był za bal!

      • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji balu karnawałowego. Dziękujemy sponsorom i darczyńcom, bo bez ich wsparcia nie można by było zorganizować takiego balu. Nie sposób tutaj wymieniać wszystkich, bo jest ich wielu, ale wasza dobroć, życzliwość i zrozumienie potrzeby Rady Rodziców przyczynia się do realizacji naszych celów. Słowa podziękowania kierujemy do ZuMa Catering za pyszne jedzenie oraz obsługę całego balu, zespołowi Zespół Muzyczny Grandi za oprawę muzyczną, Kole Gospodyń Wiejskich w Sarbi za zostawienie części dekoracji oraz firmie Tęczowy Świat za pomoc w aranżacji całej sali. Dziękujemy także uczestnikom, którzy potrafili wkomponować się w tematykę, co dało wrażenie niepowtarzalnej okazji bycia tej nocy częścią włoskiej mafii. To był bal, gdzie każdy Pan mógł być słynnym Don, a Pani żoną słynnego Bossa. Każdy, który przyczynił się do uświetnienia tego balu zasługuje na słowo dziękuję płynące z serca i tak też to czynimy.

       Dziękujemy Rada Rodziców

      • Poczta walentynkowa

      • Walentynki przypadają w tym roku w czasie ferii zimowych, dlatego już dziś zapraszamy uczniów naszej szkoły do włączenia się do akcji!

       Jeżeli masz w szkole swoją sympatię lub po prostu chcesz komuś złożyć życzenia - WYŚLIJ WALENTYNKĘ! Skrzynka czeka na Wasze kartki na dolnym korytarzu.

       Rozdanie walentynek już jutro w czasie czwartej przerwy.

       Samorząd Uczniowski

      • Dyskoteka karnawałowa

      • Dziś uczniowie klasy I, II i III bawili się na dyskotece karnawałowej. Dziękujemy Radzie Rodziców za zaproszenie na nasz bal dwóch sympatycznych misiów, a p. Jerzemu Pabisiowi za oprawę muzyczną i wspólną zabawę!

      • Energia geotermalna

      • Podczas kolejnych zajęć koła przyrodniczego, uczniowie mieli okazję poznać sposoby pozyskania energii z zasobów geotermalnych. Obejrzeli film o gejzerach. Uczniowie zbudowali model doświadczalny turbiny pradotworczej obrazujący wykorzystanie ciepla z wnetrza Ziemi.

      • Zebranie z Rodzicami

      • Przypominamy o jutrzejszym zebraniu z rodzicami, które odbędzie się z wychowawcami w klasach wg harmonogramu:

       - od godz. 16.00 klasy 1-3,

       - od godz. 16.30 klasy 4-8.

      • Ciasteczka owsiane na chemii

      • Chemia też może być przyjemna...Uczniowie klasy VII podjęli wyzwanie wykorzystując prawo stałości składu upiekli przepyszne owsiane ciasteczka. Zadanie to miało na celu pokazanie uczniom, że chemia jest wokół nas i znajduje zastosowanie również w życiu codziennym.

      • Wycieczka do Banku PKO BP

      • Z okazji 105 rocznicy powstania Banku PKO BP, która przypada 7 lutego, uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do siedziby banku w Czarnkowie. Pani kierownik Monika Siemieniewska w ciekawy sposób przybliżyła nam historię Banku PKO BP.

       Dowiedzieliśmy się, że początki banku sięgają 7 lutego 1919 r., kiedy to dekretem Józefa Piłsudskiego utworzona została Pocztowa Kasa Oszczędności.

       Przez dekady Bank PKO BP przeszedł wiele reform, a dzisiaj obsługuje zarówno osoby fizyczne, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i wielkie korporacje. 

      • Wycieczka do Czarnkowa

      • 2 lutego br. uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Czarnkowa. W Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje biblioteka, jakie panują w niej zasady, a także jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Obejrzeliśmy również zimowy teatrzyk kamishibai. Następnie udaliśmy się do MCK w Czarnkowie, gdzie obejrzeliśmy piękny i pouczający spektakl pt. "Czarodziejskie słowa" przygotowany przez Teatr Artenes. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Banku PKO BP w Czarnkowie i spotkanie z Panią Moniką Siemieniewską, które dotyczyło historii powstania banku.

      • Budowniczowie zamków

      • Podczas lekcji historii uczniowie z klasy 4 poznali cel wznoszonych w średniowieczu okazałych siedzib monarchów i rycerzy- czyli zamków warownych. Ciekawe opowieści o naszej historii zainspirowały uczniów do wykonania makiety takiej budowli. Burza mózgów, uruchomiona wyobraźnia, planowanie, praca w zespole i wspólna zabawa dała wspaniały efekt edukacyjny i świetną zabawę.

      • Każde dziecko jest artystą

      • Uczniowie podczas zajęć plastycznych rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność, estetykę, wrażliwość. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup sztalug dla naszych młodych artystów.

      • Dzień Babci i Dziadka

      • 31 stycznia br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wnuczęta uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, przygotowały upominki oraz laurki. Dzieci dziękowały za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.

       Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy jeszcze raz dużo zdrowia oraz szczęścia, aby byli dumni ze swoich wnuków i ich osiągnięć!

       Serdecznie dziękujemy p. Longinie Wice oraz paniom z KGW za przygotowanie poczęstunku, a rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.