• Aktualności

      • "Wielkopostne porządki"

      • Jeszcze tylko do jutra trwa akcja charytatywna "Wielkopostne porządki. Zachęcamy do udziału.

       Rozpoczęliśmy Wielki Post - czas wyciszenia i modlitwy. Jest to również doskonała okazja, aby dać coś od siebie drugiemu człowiekowi bezinteresownie i z serca.

       Jeśli szukasz takiej okazji, to jako wolontariat szkolny pragniemy Ci zaproponować udział w akcji „Wielkopostne Porządki”.

       Jest to akcja charytatywna, którą nasza szkoła podejmuje we współpracy z Fundacją Małych Stópek.

       Jaki jest plan?

       Do Świąt Wielkanocnych chcemy zdążyć zaopatrzyć wybrany Dom Pomocy Społecznej w niezbędną do przedświątecznych porządków- chemię gospodarczą.

       Niby nic, a jednak wiele i do tego praktycznie, zważając na potrzeby takich placówek.

       Co Zbieramy?

       Płyny do mycia naczyń, podłóg i okien

       Ściereczki

       Proszki do prania

       Mydło

       Kostki do WC

       Kostki do zmywarki

       Papier

       Akcja trwa do 27 marca!

      • XXV Wielkopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej

      • 26 marca 2024 r. podczas finału wojewódzkiego XXV Wielkopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w warcabach klasycznych, dobre imię szkoły, ale również gminy Czarnków i powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego rozsławiali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi - Dorota Łucyk, ucz. kl. 3, Anna Mendyk, ucz kl. 5 i Franciszek Łucyk, ucz. kl. 7.

       Do Lipna przybyła elita młodych, zdolnych warcabistów z Wielkopolski. Możliwość gry z najlepszymi była ogromnym zaszczytem i cennym doświadczeniem. Do współzawodnictwa przystąpiło ponad 200 zawodników. W kategorii wiekowej kl. 1-6 w rozgrywkach wzięło udział 55 dziewczynek, w tym nasze zdolne uczennice. W kategorii wiekowej Franka (kl. 7-8) wzięło udział 43 chłopców. Dużym wsparciem dla naszych warcabistów była obecność niezawodnych kibiców- rodziców.

       Franciszek Łucyk, zajmując wysokie 4 miejsce, znalazł się w gronie 6 najlepszych, wyróżnionych zawodników turnieju.

       Dorota Łucyk zajęła 16 miejsce, a Ania Mendyk 42.

        

       Wszyscy spisali się na medal.

       Jesteśmy z Was dumni!

      • Warsztaty edukacyjno - kulturalne w Gębiczynie

      • Dziś uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach edukacyjno - kulturalnych pod hasłem "Z dzieckiem w świat wartości" o tematyce wiosenno-świątecznej.

       Dziękujemy za twórcze spotkanie oraz wspaniałą, świąteczną atmosferę!

      • Nagrody rozdane

      • Na piątkowym apelu rozstrzygnięto konkurs na najbardziej szaloną wiosenną stylizację. Jury po burzliwych obradach zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

       I m. - Ania Spicker

       II m. - Kasia Lorkowska

       III m. - Nadia Bukowska

       Wyróżnienie zdobyli: Janek Bednarek, Zosia Spicker, Ola Płociniczak oraz Lena Hlebionek.

       Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy wykazali się największą pomysłowością podczas obchodów Dnia bez plecaka. Byli to: Jagoda Jarzyńska, Maja Dobkowska, Lena Rzepecka, Szymon Spicker, Dawid Piechowiak oraz Mikołaj Płociniczak.

       Podczas apelu nagrodzono także uczestniczkę Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR - Hannę Sowińską.

       Gratulujemy!

      • Mistrz Ortografii 2024

      • Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2024” w Szkole Podstawowejim. Mistrzów Sportu w Sarbi rozstrzygnięty! 11 marca odbył się w naszej szkole po raz siódmy Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz ortografii 2024". Celem konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia ortograficznych umiejętności, rozwijanie zainteresowania kulturą języka polskiego oraz wyłonienie Szkolnych Mistrzów Ortografii w trzech kategoriach wiekowych. W czasie trwania konkursu uczniowie pisali dyktanda o różnym stopniu trudności. Teksty dyktand obfitowały w rozmaite pułapki ortograficzne. Okazało się jednak, że nasi uczniowie świetnie znają reguły ortograficzne i niestraszne im są również wyjątki. W każdej kategorii wiekowej zostali wytypowani finaliści, autorzy najlepszych dyktand, którzy najlepiej opanowali zasady ortograficzne. W klasach II - III zaszczytny tytuł "Mistrz ortografii 2024" przypadł uczniowi kl. III Gabrielowi Wielgoszowi, w kategorii klas IV - VI tytuł zdobyła uczennica klasy VI Izabela Kamińska, natomiast w kategorii klas VII - VIII tytuł zdobył Gabriel Mendyk z klasy VII. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      • Być jak Ignacy- XI etap- ENERGIA ATOMOWA

      • Uczestnicy koła przyrodniczego mieli okazję zapoznać się w XI etapie programu edukacyjnego Być jak Ignacy z wiedzą o atomach i energii jądrowej. Wykonując model elektrowni jądrowej wg schematu, poznali działanie takiej elektrowni, przyswoili nowe pojęcia, np. uran 235, rozszczepienie jądra atomu, reakcja łańcuchowa, elektrownie jądrowe, elektrownie fuzyjne, reaktory termojądrowe, Międzynarodowy Eksperymentalny Reaktor Termonuklearny ITER. Podczas zajęć pojawiło się też ważne pytanie- Energia z atomu. Czy to bezpieczne?
       A Wy co na ten temat sądzicie?

      • Gminny Konkurs "Mam Talent"

      • 25.03.2024 r. odbył się Gminny Konkurs Mam Talent w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach. Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje talenty pośród innych dzieci z Gminy Czarnków. Organizatorzy postarali się, by te zmagania przebiegały w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Dzieci zaprezentowały się w tańcu, śpiewie, recytacji, grze na instrumantach, sztukach plastycznych. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się najpiękniej jak tylko można. Jury musiało jednak dokonać wyboru i wskazać najciekawsze występy.

       Wśród dzieci nagrodzonych znalazła się Zosia Spicker z kl.3, która otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki Sanah do wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza",

       III miejsce wyśpiewał Szymon Spicker z kl. 5 za piosenkę z repertuaru Marka Grechuty- "Dni, których jeszcze nie znamy".

       O swojej pasji do malarstwa i rysunku opowiedziała Ania Mendyk z kl. 5, a także radośnie i z przekazem dobrych emocji taniec wykonały Maja Magdziarz, Ania Mendyk, Jagoda Łacek i Laura Perska.

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i życzymy rozwijania dalszych pasji.

      • Wycieczka do Poznania

      • 18 marca odbyła się wycieczka klas 4-8 do Poznania do kina oraz Flyparku.

       Zabawa była przednia. Film "Za duży na bajki 2" to kontynuacja polskiej komedii familijnej. Było trochę śmiechu i trochę wzruszeń. Po seansie udaliśmy się do Flyparku, tam trener udzielił nam prelekcji o zasadach bezpieczeństwa, omówił kolejno atrakcje i towarzyszył nam przez cały czas służąc pomocą. Po wysokich lotach na trampolinach, udaliśmy się do restauracji McDonald, a następnie po posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną.

       Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie naszej wycieczki.

       Było naprawdę świetnie! Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu i kolejnych przygód!

      • Szkolny Turnie Tenisa Stołowego

      • 7 lutego 2024 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. We współzawodnictwie w kategorii klas 4-5 wzięło udział 5 chłopców, natomiast w kategorii klas 6-8 do turnieju przystąpiło 10 uczniów. Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym.

        

       Najwyższe lokaty zajęli:

       kl. 4-5

       I m. Marcel Chmielnik, ucz. kl. 4 oraz Igor Grabowski, ucz. kl. 4

       II m. Jakub Nowak, ucz. kl. 5

       III m. Cezary Kus, ucz. kl. 5 oraz Szymon Spicker, ucz. kl. 5

       kl. 6-8

       I m. Kinga Mazur, ucz. kl. 6, Paweł Michalak, ucz. kl. 6 oraz Franciszek Łucyk, ucz. kl. 7

       II m. Paweł Nowak, ucz. kl. 6 oraz Hubert Gościński, ucz. kl. 8

       III m. Igor Płociniczak, ucz. kl. 8

        

       Wielkie brawa dla zwycięzców!!!

      • Dzień bez plecaka

      • Podręczniki i przybory szkolne w misce, walizkach, pokrowcu na gitarę lub ... w kartonie od pizzy? Pomysłowość naszych uczniów nie zna granic! Dziś w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny przyszliśmy do szkoły bez plecaków. Gratulujemy dzieciom świetnych pomysłów!

      • Bieg w skarpetkach

      • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż nawiązuje do występującego u osób z tym zespołem dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. W tym dniu wszyscy zakładamy dwie różne skarpetki, będące synonimem niedopasowania genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa, ale także ich wyjątkowości.

       W tym roku postanowiliśmy zorganizować po raz pierwszy "Bieg w skarpetkach", którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy osób z zespołem Downa, ale także wyraz naszej solidarności i akceptacji dla nich.

       W biegu wzięły udział 3-osobowe reprezentacje każdej klasy, których zawodnicy musieli przebiec po 21 metrów, zanim przekazali pałeczkę następnemu zawodnikowi. Ścigano się w parach: klasa 1 z 2, klasa 3 z 4, klasa 5 z 6, a klasa 7 z 8. Wszyscy zwyciężyli, bo nie czas był tu najważniejszy, a każda klasa otrzymała dyplom uczestnictwa.

      • Przyszli pierwszoklasiści poznali szkołę

      • Dziś w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, na który licznie przybyli nasi przyszli pierwszoklasiści. Wierzcie nam, to doskonały rocznik. Jeśli chcecie do niego dołączyć, to przypominamy, że jeszcze tylko do piątku można złożyć w sekretariacie podanie, do czego serdecznie zachecamy.

      • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu SKO „Walentynkowa EKO-skarbonka”

      • Szkolna Kasa Oszczędności przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi zorganizowała Ogólnopolski Konkurs SKO „Walentynkowa EKO-skarbonka”. Celem konkursu było propagowanie idei oszczędzania i ekologii wśród uczniów. W konkursie wzięło udział 60 członków SKO z 9 szkół podstawowych w: Legnicy, Orzyszu, Bachórzu, Umieszczu, Szprotawie, Świerklanach, Niebocku, Chudku i Sarbi.

       Wszystkie „Walentynkowe EKO-skarbonki” zrobiły na nas ogromne wrażenie. Autorzy prac wykazali się niezwykłą kreatywnością, estetyką i zaangażowaniem. Jury konkursu, w skład którego wchodzili uczniowie i nauczyciele, podczas głosowania wskazali zwycięzców. Uczniom z naszej szkoły nagrody ufundowane przez Bank PKO BP oraz SKO w SP Sarbia wręczyły: Pani Monika Siemieniewska- kierownik siedziby w/w banku w Czarnkowie wraz z Paniami Renatą Ewald i Lidią Piszczek- organizatorkami konkursu. Nagrody dla pozostałych laureatów zostały wysłane pocztą.

       Laureaci konkursu:

       Klasy 1-4

       I m. Zuzanna Janas kl. 1 - Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi

       II m. Łukasz Kardaś kl. 3 - Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu

       II m. Iga Ewertowska kl. 2 - Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi

       III m. Antonina Suchan kl. 1 - Zespół Szkół w Niebocku,

       Wyróżnienie- Anna Spicker kl. 1 - Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi

       Wyróżnienie- Kornelia Marek kl. 3 - Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu

       Klasy 5-8

       I m. Julita Rzońca kl. 5 - Niepubliczy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu

       II m. Filip Janas kl. 6 - Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi

       III m. Anna Mendyk kl. 5 - Szkoła Podstawowa im, Mistrzów Sportu w Sarbi

       Wyróżnienie- Patrycja Gudzyk kl. 5a - Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy

        

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      • Lekcja nt. płatności cyfrowych

      • 14 marca br. Pani Monika Siemieniewska- kierownik Banku PKO BP w Czarnkowie przeprowadziła lekcję na temat płatności cyfrowych. Dziękujemy za miłe spotkanie!

      • Bezpieczni na wsi

      • Uczniowie klasy III uczestniczyli dziś w spotkaniu z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Głównym tematem rozmowy były zasady bezpieczeństwa podczas pracy i zabaw w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych.

      • Klasowi Mistrzowie Ortografii

      • W klasie II i III w ramach konkursu wyłoniliśmy Klasowych Mistrzów Ortografii. Gratulujemy Idze Szczerbie oraz Gabrysiowi Wielgoszowi zdobycia mistrzowskich tytułów!