• Aktualności

      • Pierwsza pomoc przedmedyczna

      • Podstawową wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej powinien posiadać każdy, nie tylko dorośli, ale również dzieci. Uczniowie klasy 5 odwołując się do własnych doświadczeń i przeżyć, początkowo omawiali zagadnienie omdleń. Wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie. Na kolejnych zajęciach ćwiczyli pozycję boczną bezpieczną oraz RKO. Na technice uczniowie klasy 4 omawiali wyposażenie apteczek. Świetnym zwieńczeniem zajęć było wykonanie własnych, niepowtarzalnych apteczek.

       Brawa dla naszych zdolnych uczniów!

      • V Powiatowy Konkurs "Święci na miarę (naszych czasów)"

      • Dorota Łucyk z klasy III wzięła udział w konkursie organizowanym przez Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Siostry Faustyny w Trzciance. Uszyła przepiękną lalkę - postać św. Doroty z Cezarei.

       Praca została wyróżniona. Uczennica otrzymała dyplom i nagrodę.

       Gratulujemy!!!

      • Niezwykły pokaz iluzji

      • Dziś naszą szkołę odwiedził iluzjonista - p. Jakub Walkowiak. W widowisku wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Mistrz iluzji zaprezentował wiele magicznych sztuczek, którymi oczarował wszystkich uczniów: zarówno tych najmłodszych, jak i tych starszych. Występ wprowadził do szkoły odrobinę magii i był niepowtarzalnym wydarzeniem, które na pewno pozostanie przez długi czas w pamięci każdego z nas. Serdecznie dziękujęmy Radzie Rodziców za zorganizowanie spotkania!

      • "Pranie mózgu? Książka Ci tego nie zrobi"

      • Klasa 6 w zwiazku z realizacją projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym uczestniczy nasza szkoła, zrobiła i wywiesiła na szkolnym korytarzu pranie - koszule z cytatami pochodzącymi z lektur szkolnych. Celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do odwiedzenia naszej bogato wyposażonej biblioteki i skorzystanie z jej oferty, zachęcenie uczniów do czytania (nie tylko lektur szkllnych), ale przede wszystkim wybór książek jako alternatywy dla spędzania czasu przed ekranem telefonów i komputerów.

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • Dnia 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

       Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

       W dniach poprzedzających ten dzień uczniowie próbowali swoich sił w teście internetowym, gdzie w ciągu jednej minuty rozwiązywali test tabliczki mnożenia. Ćwiczono również tabliczkę mnożenia w programie matzoo.

       Uczniowie rozwiązywali również łamigłówki z tabliczką mnożenia.

       W czwartek 16 listopada Komisja Egzaminacyjna z klasy 4 odwiedziła klasy 1-3, gdzie w klasie trzeciej przeprowadziła egzamin w zakresie tabliczki mnożenia do 30. Aż 11 osób zdało egzamin. Wszyscy uczniowie klas młodszych otrzymali rysunek z motywem sowy.

       Pisemny egzamin dla klas 4-8 został przeprowadzony przez komisję w składzie: Hania, Jagoda, Patrycja i Marcel- naszych egzaminatorów z klasy 4. W ciągu trzech minut uczniowie bezbłędnie mieli rozwiązać pięć przykładów, zdając egzamin i uzyskując tym samym tytuł eksperta tabliczki mnożenia. W klasach 4 -8 przeprowadzono w tym dniu również eliminacje do szkolnego konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia. Z każdej klasy zakwalifikowały się po dwie osoby: Hania i Marcel (kl.4), Jagoda i Majka (kl. 5), Iza i Kinga (kl.6), Jakub i Kuba (kl.7), Jarek i Mikołaj (kl. 8) 

       Już we wtorek poznamy Mistrza Tabliczki Mnożenia naszej szkoły.

       Dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do udziału w kolejnych.

      • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

      • 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

       Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkich, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

       Uczniowie uczestniczyli dziś w zajęciach na temat praw dziecka, obejrzeli prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne. Wykonali również plakaty, które ozdobiły drzwi naszych klas. Przygotowane na tę okazję prace potwierdziły, iż prawa dzieci nie są naszym uczniom obojętne i wspaniale rozumieją ich znaczenie.

      • Zabawa andrzejkowa

      • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi dziękuje za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej rodzicom, nauczycielom i sponsorom.

       Sala jest już gotowa i czeka na przyjęcie gości!

      • Dzień Postaci z Bajek

      • BAJKO, BAJKO CZARODZIEJKO…

       Ludzi od zawsze pasjonowały ciekawe opowieści: baśnie, mity, legendy, które najpierw przekazywane były ustnie, a dzisiaj możemy znaleźć je w literaturze, filmach czy sztukach teatralnych. W jakim celu powstawały baśnie? Kto je tworzył? Odpowiedzi na te i inne pytania padały podczas wspólnego naszego spotkania z okazji Dnia Postaci z Bajek.

       Wszyscy lubimy słuchać gawędziarzy, bo opowiadane przez nich bajki i baśnie mają w sobie niezwykłą moc. Dzieciom pomagają zrozumieć świat dorosłych. Podpowiadają, jak budować własny charakter, o jakie cechy go wzbogacać. Ukazują wzorce osobowe, z których należy brać przykład. Dorosłym z kolei bajki i baśnie przypominają o idealnym świecie, w którym dobro zawsze zwycięża zło, a moralność i uczciwi ludzie zostają nagrodzeni.

       Baśń narodziła się właśnie z opowieści gawędziarzy- przekazywana w tradycji ustnej z pokolenia na pokolenie. Najwcześniej w formie pisanej pojawiła się w twórczości indyjskiej, a w Europie stała się popularna od XVIII-XIX w. dzięki takim ludziom jak Charles Perrault, bracia Jakub i Wilhelm Grimm czy Hans Christian Andersen. To oni spisali znane nam wszystkim baśnie o Kopciuszku, Śpiącej Królewnie, Czerwonym Kapturku, Jasiu i Małgosi czy rybaku i złotej rybce.

       Spotkanie dzisiejsze dostarczyło dzieciom i dorosłym wiele uśmiechu. Były piosenki wyśpiewane przez Hanię, Anię i Zosię , były recytowane wiersze autorstwa Marii Konopnickiej, obejrzeliśmy inscenizację pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Zuzi oraz pani Kamili i pani Doroty. Baśń o Królewnie Śnieżce opowiedziała dzieciom Babcia Gąska, która specjalnie zagościła w naszej szkole. Wszyscy w sposób wesoły i kreatywny wcielili się w różne postacie ze świata bajek.

       Ważnym wydarzeniem tego dnia było pasowanie uczniów klasy pierwszej na Czytelnika. Książkowe upominki zostały ufundowane dzieciom przez Radę Rodziców. Serdecznie za nie dziękujemy.

       Punktem kulminacyjnym był pokaz strojów oraz fotobudka.

       Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i dorosłym za wspólną zabawę.

       Oby takich chwil w życiu było jak najwięcej, dlatego prosimy:

       POCZYTAJ MI TAT0, POCZYTAJ MI MAMO, BO W KSIĄŻKACH TAK WIELE SIĘ DZIEJE, NA PRZYŁAD GDY CZYTASZ KUBUSIA PUCHATKA, CHOĆ ZNAM GO, TO ZAWSZE SIĘ ŚMIEJĘ….

      • XXIV Bieg Niepodległości

      • Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w biegu organizowanym przez Czarnkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszyscy spisali się znakomicie, choć konkurencja była ogromna.

       Gratulujemy chęci i zapału do podejmowania aktywności fizycznej.

       fot. M.Zodro M.Banach

      • PoMOC za grosze

      • SKO zachęca do udziału w akcjach charytatywnych „Góra Grosza” oraz „Ile waży św. Mikołaj?”. W szkole zorganizowana jest zbiórka monet (1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł), które zostaną przekazane Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo oraz Towarzystwu Nasz Dom.

       Wrzucając monety, przekazujecie Państwo środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

       Zbiórka potrwa do końca listopada.

      • Obchody Święta Niepodległości

      • 11 listopada 2023 r. w całej Gminie Czarnków obchodzono Dzień Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów w Sarbi pod pomnikiem upamiętniającym poległych strażków. Swoje wiązanki złożyli Zastępca Wójta Gminy Czarnków p. Monika Piotrowska i sekretarz Gminy Czarnków p. Mariusz Grzegorek, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi p. Ilona Bednarek wraz p. Martą Spicker oraz sołtys wsi Sarbia p. Longina Wika. Obecny był też Poczet Szkoły, reprezentowany przez Lenkę Rzepecką, Jagodę Jarzyńską oraz Pawła Michalaka. Warto dodać, że nasi uczniowe obecni byli również podczas śpiewania hymnu na Placu Wolności w Czarnkowie.

       Wszystkim, którzy włączyli się w obchody Dnia Niepodległości serdecznie dziękujemy.

      • Aktywny blogowicz SKO

      • Szkolna Kasa Oszczędności przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi podejmuje wyzwanie. W listopadzie przystąpimy do Konkursu „SKO BLOG MIESIĄCA”, w którym szkoła zawalczy o nagrodę I stopnia (e- karta prezentowa o wartości 1000 zł) lub nagrodę publiczności II stopnia (zestaw upominków).

       Blogi oceniane są na podstawie „Rankingu najpopularniejszych blogów”, w którym pozycja uzależniona jest od liczby odwiedzin danego Bloga przez użytkowników sieci.

       Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, członków rodziny, znajomych do częstego odwiedzania szkolnego bloga:

       https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-w-sp-sarbia/

       Wszystkie ręce na pokład!

       Klikamy, głosujemy, komentujemy,

       polecamy odwiedziny naszego bloga!

      • Dzień Zdrowego Śniadania w klasach I-III

      • 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia i prawidłowych nawyków żywieniowych, w szczególności wśród najmłodszych. Na zajęciach rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania oraz o roli śniadania w codziennej diecie. Następnie uczniowie samodzielnie przygotowali pyszne i zdrowe drugie śniadanie.

      • 105 rogalików

      • 11 listopada obchodzimy 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podtrzymując narodowe tradycje na Świętego Marcina członkowie SKO i SU upiekli pyszne rogaliki.