• Aktualności

      • Łacina w szkole

      • Na ostatnich lekcjach języka polskiego w tym roku szkolnym klasa 6 realizowała projekt "Łacina w szkole".

       Tuż przed lekcją nauczycielka ukryła w różnych miejscach w klasie 20 kodów QR z łacińskimi przysłowiami, które należało odnaleźć, a następnie przetłumaczyć. Zabawa była bardzo angażująca, bo wszyscy z wielkim zapałem pracowali.

      • Ciekawe hobby Wojtka

      • Wielu absolwentów Szkoły Podstawowej w Sarbi związało swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Są wśród nich leśnicy, strażacy, policjanci i wojskowi. Do tego grona może w przyszłości dołączy uczeń klasy pierwszej, ośmioletni Wojciech Płuciennik. Ten młody człowiek ma wiele pasji: sport, pomaganie innym np. dziadkowi. Ciekawym hobby Wojtka są również militaria, interesuje się wojskowością, uzbrojeniem. Jak sam Wojtek podkreśla, dziś ma takie zainteresowania, ale w przyszłości może to się zmienić i zainteresuje go coś innego. Wszystko przed nim. Gratulujemy pasji, wiedzy i życzymy Wojtkowi spełnienia marzeń.

      • Wycieczka do Warszawy

      • 10 czerwca 2024 r. grupa uczniów naszej szkoły - laureatów Gminnego Turnieju w Warcabach 100-polowych oraz Szkolnego konkursu języka angielskiego - wzięła udział w wycieczce do Warszawy, podczas której zwiedziła Sejm i przespacerowała się wraz z przewodnikiem po Centrum Warszawy. Zobaczyliśmy Pałac Kultury i Nauki, Pomnik Józefa Piłsudskiego, Pomnik Adama Mickiewicza, Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie odbywala się akurat zmiana warty. Byliśmy też w okolicach Zamku Królewskiego. Organizatorem wycieczki było Biuro poselskie posłanki Marii Janyski, którego pracownicy zadbali o naszych uczniów podczas podróży. Choć podróż była długa i nieco męcząca, to jednak warto było się w nią udać.

       Dziękujemy Pani Poseł Marii Janyska za zaproszenie do stolicy, a Pani Renacie Wujec za opiekę i przygotowanie wycieczki.

      • Prezentacja "Tradycyjnego sadu"

      • Podczas majowego zebrania z rodzicami nasza drużyna sadowników zaprezentowała swoje działania, podjęte w ramach projektu "Tradycyjny Sad". Było to działanie promocyjne, podczas którego "Mistrzowie Sadownictwa" rozdali rodzicom specjalnie przygotowane na ten cel ulotki. Cieszymy się, że rodzice docenili wysiłek dzieci i licznie przybyli na to spotkanie

      • Dzień Dziecka, Dzień Patrona, Dzień Sportu

      • Dnia 6 czerwca br. świętowaliśmy obchody Dnia Dziecka, Dnia Patrona i Dnia Sportu.

       Na naszą uroczystość przybył wyjątkowy gość - obecna patronka szkoły, Pani Patrycja Wyciszkiewicz. Niezwykle utalentowana sprinterka na ręce Pani Dyrektor wręczyła pamiątkową koszulkę z dedykacją dla społeczności szkolnej. Uczniowie z klasy 6 przeprowadzili wywiad z przyszłoroczną patronką szkoły, którą została Natasza Panfil - utytułowana zawodniczka dyscypliny judo. Natasza wraz z koleżanką zaprezentowały różne techniki rzutów judo, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Następnie odbyły się I Szkolne Biegi Przełajowe, do których świetnie przygotowała nas rozgrzewka przeprowadzona przez Panią Patrycję. Biegi dostarczyły ogrom sportowych emocji.

       Zwycięzcami zostali:

       kl. 1-2

       1 m. Nikola Ratajczak, Krzysztof Pijankowski

       2 m. Zuzanna Janas, Wojciech Płuciennik

       3 m. Anna Spicker, Franciszek Kieruj

       kl. 3-4

       1 m. Dorota Łucyk, Marcel Chmielnik

       2 m. Lena Rzepecka, Ksawery Wachowicz

       3 m. Nadia Wojnar, Igor Gradowski

       kl. 5-6

       1 m. Michalina Rozalewicz, Filip Janas

       2 m. Klaudia Płociniczak, Szymon Spicker

       3 m. Aleksandra Płociniczak, Maja Dobkowska, Bartłomiej Koźma

       kl. 7-8

       1 m. Agata Łucjan, Franciszek Łucyk

       2 m. Paweł Nowak

       3 m. Igor Płociniczak

       Gratulacje!

       Na uczniów czekał szereg atrakcji. Nasze starsze uczennice zaplatały kolorowe warkoczyki oraz robiły brokatowe tatuaże. Nie zabrakło fotobudki i ogniska. Niespodzianką dla uczniów była loteria fantowa SKO, podczas której, przy odrobinie szczęścia, uczniowie wygrywali upominki.

       Bawiliśmy się doskonale!

       Dziękujemy Panu Nadleśniczemu Tomaszowi Szramie za możliwość spędzenia miłych chwil na terenie Nadleśnictwo Sarbia, Lasy Państwowe.

       Dziękujemy Radzie Rodziców za nagrody i pyszne kiełbaski.

      • Prezentujemy talent Leny

      • Prezentujemy Państwu niezwykły talent naszej uczennicy - Leny Hlebionek. Lena tworzy interesujące prace plastyczne. Jak na tak młody wiek naszej artystki, jej prace są intrygujące, pełne symboli i skłaniające do refleksji.

      • Mali inżynierowie

      • Uczniowie klasy III bieżącym roku szkolnym realizują projekt przygotowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci pod hasłem "Mali inżynierowie. Co sprawia, że pomysł działa?". Jest to cykl 8 zajęć, podczas których uczniowie uczą się współpracy w grupie, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i kreatywność.

       Jak skutecznie działać w zespole? Czy współpraca się opłaca? Jak skonstruować jajkodron? Co sprawia, że samolot lata, a statek płynie? Jak powstają wieżowce? Na te i wiele innych pytań trzecioklasiści szukali odpowiedzi na zajęciach w I części projektu.

      • Dzień Strażaka

      • 4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji uczniowie klas I-III w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli życzenia druhom z OSP Sarbka - Sarbia.

      • Konkurs języka angielskiego

      • 23 kwietnia 2024 r. był Światowym Dniem Języka Angielskiego, dlatego w ramach jego obchodów zorganizowany został Szkolny konkurs języka angielskiego. Arkusz konkursowy składał się z 20 pytań zamkniętych. Do każdego pytania były podane 4 odpowiedzi, które różniły się nieznacznie. Tylko z odpowiednią wiedzą można było wskazać prawidłową (czasem było ich kilka). W konkursie najlepiej wypadł Bartosz Rzepecki, który uzyskał 15 na 20 możliwych punktów i zajął 1 miejsc. Drugie miejsce zajęli ex aequo: Mikołaj Kos i Jakub Łacek z 14 zdobytymi punktami, a trzecie miejsce, również ex aequo: Kinga Mazur oraz Jagoda Łacek z 12 punktami. Laureaci oprócz nagród rzeczowych, które otrzymali, wezmą udział także w wycieczce do sejmu, której organizatorem jest pani poseł Maria Janyska.Wszystkim gratulujemy, a resztę zachecamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

      • Sprawdzian Trzecioklasisty

      • W czwartek, 9 maja uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty przygotowanym przez wydawnictwo Operon. Na początku uczniowie obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem i wykonali kilka ćwiczeń wspomagających koncentrację. Następnie przystąpili to rozwiązania testów sprawdzających wiadomości i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz przyrody.

       Z niecierpliwością czekamy na wyniki sprawdzianu i trzymamy mocno kciuki za każdego ucznia!

      • Piknik integracyjny

      • 8 maja 2024 r. grupa 15 uczniów naszej szkoly wzięła udział w pikniku integracyjnym organizowanym już po raz drugi przez Zespół Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach w ramach obchodów Dnia godnosci osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas pikniku integrowalismy się wspólnie, biorąc udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, wspólnym tańcu, grze w piłkę nożną, a także podczas rozmów przy naszych stoiskach, na ktorych można było pomalowac sobie twarz, zrobic tatuaż brokatowy lub zapleść warkoczyka. Nasi uczniowie jak zawsze dobrze się bawili, a ich ciepło i wyrozumiałość zaskarbiły sympatię podopiecznych z ZSS w Gębicach.

      • Dawniej i dziś

      • Moja miejscowość dawniej i dziś - obserwujemy składniki środowiska antropogenicznego w najbliższej okolicy szkoły.

      • Zebranie z Rodzicami

      • Zapraszamy Rodziców na ostatnie w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 14 maja 2024 r. o godz. 16.00 w sali nr 12. Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach.