• Patron

    • Patroni szkoły w poszczególnych latach

      • 2023-2024
       • Patrycja Wyciszkiewicz- Zawadzka

        Patrycja Wyciszkiewicz- Zawadzka

        Pani Patrycja jest jedną z najlepszych polskich sprinterek na dystansie 400 m, członkinią słynnej sztafety 4x400 m zwanej "aniołkami Matusińskiego". Biegaczka pochodząca ze Śremu posiada bogaty dorobek medalowy. W wieku 17 lat zdobyła srebro na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2011 r. w Tallinie. Dwa lata póżniej w 2013 r. z Mistrzostw Juniorów w Rieti wróciła z dwoma złotymi medalami, zdobytymi w biegu na 400 m i sztafecie 4x400 m. Tallin okazał się szczęśliwy dla reprezentantki Polski, w 2015 r. ze stolicy Estonii Pani Patrycja przywiozła dwa medale, tym razem srebrny i brązowy. Kolejne dwa złote medale Wielkopolanka wywalczyła w 2017 r. na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie oraz na Uniwersjadzie w Tajpej. W tym samym roku na Mistrzostwach Świata w Londynie zdobyła brąz. W 2018 r. do swojej pokaźnej kolekcji medali dorzuciła srebro zdobyte podczas Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham, a rok później sięgnęła jeszcze po srebro Mistrzostw Świata w Doha. Nie dosyć, że ambitna, utalentowana i wytrwała, to jeszcze niezwykle inteligentna, o czym świadczy doktorat zdobyty przez Panią Patrycję w wieku 28 lat na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

      • 2022-2023
       • Jarosław Araszkiewicz

        Jarosław Araszkiewicz

        "Araś"- tak zwracali się do Pana Jarosława koledzy z boiska. Utytułowany zawodnik Lecha Poznań, reprezentant Polski, od 2018 r. asystent trenera Kibolskiego Klubu Sportowego Wiara Lecha Poznań. Obecnie pracuje w Lechu Poznań jako skaut oraz trener młodzieży w Akademii Kolejarskiego Klubu Sportowego Wiara Lecha Poznań.

      • 2021-2022
       • Milena Olszewska

        Milena Olszewska

        Pani Milena Olszewska pochodzi z Czarnkowa i od 2007 r. trenuje łucznictwo. W 2009 roku debiutowała na mistrzostwach świata zajmując w drużynie bardzo wysokie 5 miejsce. Zaledwie 3 lata później debiutowała na letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, zdobywając brązowy medal w konkurencji indywidualnej łuku olimpijskiego (stojąc). W 2013 r. została mistrzynią świata w mikście oraz indywidualnie uplasowała się na 3 miejscu. W tym samym roku Pani Milena została sklasyfikowana na pierwszym miejscu rankingu światowego niepełnosprawnych łuczniczek oraz została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi. W 2014 i 2016 roku zwyciężała na mistrzostwach Europy w mikście, a indywidualnie zajęła 2 i 3 miejsce. 2016 rok obfitował w liczne sukcesy. Pani Milena - nasza duma narodowa, bogatą kolekcję medali powiększyła o brązowy medal olimpijski, który wywalczyła na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, jak również została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2019 roku zajęła 2 miejsce na podium na Mistrzostwach Świata oraz po raz drugi weszła do finałowej piątki plebiscytu Międzynarodowej Federacji Łuczniczej na najlepszą zawodniczkę globu. Podczas Gali Paraolimpijskiej upamiętniającej 20-lecie działalności Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego uznana została za najlepszą łuczniczkę ostatniego 20-lecia. 

      • 2019-2021
       • Arleta Flisikowska

        Arleta Flisikowska

        Nawiązując do tradycji gry w warcaby, która od wielu lat z dużymi sukcesami kultywowana jest w naszej szkole, w roku szkolnym 2019/2020 oraz roku 2020/2021 naszym pierwszym patronem została p. Arleta Flisikowska - niezwykle utalentowana warcabistka z niewielkiego Rychlika. Pani Arleta jako mała dziewczynka przyjeżdżała na turnieje do Sarbi i już wtedy przejawiała nieprzeciętne umiejętności rozpracowywania najtrudniejszych partii warcabowych. Dzięki sumiennej pracy, cierpliwości, determinacji oraz wsparciu rodziny ze sportowymi tradycjami, Pani Arleta jest obecnie czołową warcabistką na świecie. Reprezentantka polskiej kadry wielokrotnie triumfowała na mistrzostwach Polski w warcabach 100- polowych. Po sukcesach krajowych przyszły międzynarodowe. Jako orliczka wywalczyła srebro w mistrzostwach Europy, a w kategorii U-10 była druga na naszym kontynencie. W U-13 zdobyła dwa brązowe krążki mistrzostw świata i jeden mistrzostw Europy, w U-16 trzy brązowe medale mistrzostw świata i jeden mistrzostw Europy, a ponadto była trzecia w mistrzostwach starego kontynentu w U-19. W drużynowych mistrzostwach Europy stanęła na najwyższym stopniu podium i dwukrotnie zajęła trzecią lokatę. W swojej kolekcji ma także srebro i brąz mistrzostw Europy do lat 26 i zwycięstwo w Pucharze Świata.