• Aktualności

            • Wycieczka do Poznania

            • 18 marca odbyła się wycieczka klas 4-8 do Poznania do kina oraz Flyparku.

              Zabawa była przednia. Film "Za duży na bajki 2" to kontynuacja polskiej komedii familijnej. Było trochę śmiechu i trochę wzruszeń. Po seansie udaliśmy się do Flyparku, tam trener udzielił nam prelekcji o zasadach bezpieczeństwa, omówił kolejno atrakcje i towarzyszył nam przez cały czas służąc pomocą. Po wysokich lotach na trampolinach, udaliśmy się do restauracji McDonald, a następnie po posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną.

              Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie naszej wycieczki.

              Było naprawdę świetnie! Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu i kolejnych przygód!

            • Szkolny Turnie Tenisa Stołowego

            • 7 lutego 2024 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. We współzawodnictwie w kategorii klas 4-5 wzięło udział 5 chłopców, natomiast w kategorii klas 6-8 do turnieju przystąpiło 10 uczniów. Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym.

               

              Najwyższe lokaty zajęli:

              kl. 4-5

              I m. Marcel Chmielnik, ucz. kl. 4 oraz Igor Grabowski, ucz. kl. 4

              II m. Jakub Nowak, ucz. kl. 5

              III m. Cezary Kus, ucz. kl. 5 oraz Szymon Spicker, ucz. kl. 5

              kl. 6-8

              I m. Kinga Mazur, ucz. kl. 6, Paweł Michalak, ucz. kl. 6 oraz Franciszek Łucyk, ucz. kl. 7

              II m. Paweł Nowak, ucz. kl. 6 oraz Hubert Gościński, ucz. kl. 8

              III m. Igor Płociniczak, ucz. kl. 8

               

              Wielkie brawa dla zwycięzców!!!

            • Dzień bez plecaka

            • Podręczniki i przybory szkolne w misce, walizkach, pokrowcu na gitarę lub ... w kartonie od pizzy? Pomysłowość naszych uczniów nie zna granic! Dziś w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny przyszliśmy do szkoły bez plecaków. Gratulujemy dzieciom świetnych pomysłów!

            • Bieg w skarpetkach

            • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż nawiązuje do występującego u osób z tym zespołem dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. W tym dniu wszyscy zakładamy dwie różne skarpetki, będące synonimem niedopasowania genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa, ale także ich wyjątkowości.

              W tym roku postanowiliśmy zorganizować po raz pierwszy "Bieg w skarpetkach", którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy osób z zespołem Downa, ale także wyraz naszej solidarności i akceptacji dla nich.

              W biegu wzięły udział 3-osobowe reprezentacje każdej klasy, których zawodnicy musieli przebiec po 21 metrów, zanim przekazali pałeczkę następnemu zawodnikowi. Ścigano się w parach: klasa 1 z 2, klasa 3 z 4, klasa 5 z 6, a klasa 7 z 8. Wszyscy zwyciężyli, bo nie czas był tu najważniejszy, a każda klasa otrzymała dyplom uczestnictwa.

            • Przyszli pierwszoklasiści poznali szkołę

            • Dziś w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, na który licznie przybyli nasi przyszli pierwszoklasiści. Wierzcie nam, to doskonały rocznik. Jeśli chcecie do niego dołączyć, to przypominamy, że jeszcze tylko do piątku można złożyć w sekretariacie podanie, do czego serdecznie zachecamy.

            • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu SKO „Walentynkowa EKO-skarbonka”

            • Szkolna Kasa Oszczędności przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi zorganizowała Ogólnopolski Konkurs SKO „Walentynkowa EKO-skarbonka”. Celem konkursu było propagowanie idei oszczędzania i ekologii wśród uczniów. W konkursie wzięło udział 60 członków SKO z 9 szkół podstawowych w: Legnicy, Orzyszu, Bachórzu, Umieszczu, Szprotawie, Świerklanach, Niebocku, Chudku i Sarbi.

              Wszystkie „Walentynkowe EKO-skarbonki” zrobiły na nas ogromne wrażenie. Autorzy prac wykazali się niezwykłą kreatywnością, estetyką i zaangażowaniem. Jury konkursu, w skład którego wchodzili uczniowie i nauczyciele, podczas głosowania wskazali zwycięzców. Uczniom z naszej szkoły nagrody ufundowane przez Bank PKO BP oraz SKO w SP Sarbia wręczyły: Pani Monika Siemieniewska- kierownik siedziby w/w banku w Czarnkowie wraz z Paniami Renatą Ewald i Lidią Piszczek- organizatorkami konkursu. Nagrody dla pozostałych laureatów zostały wysłane pocztą.

              Laureaci konkursu:

              Klasy 1-4

              I m. Zuzanna Janas kl. 1 - Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi

              II m. Łukasz Kardaś kl. 3 - Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu

              II m. Iga Ewertowska kl. 2 - Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi

              III m. Antonina Suchan kl. 1 - Zespół Szkół w Niebocku,

              Wyróżnienie- Anna Spicker kl. 1 - Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi

              Wyróżnienie- Kornelia Marek kl. 3 - Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu

              Klasy 5-8

              I m. Julita Rzońca kl. 5 - Niepubliczy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu

              II m. Filip Janas kl. 6 - Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi

              III m. Anna Mendyk kl. 5 - Szkoła Podstawowa im, Mistrzów Sportu w Sarbi

              Wyróżnienie- Patrycja Gudzyk kl. 5a - Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy

               

              Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

              Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            • Lekcja nt. płatności cyfrowych

            • 14 marca br. Pani Monika Siemieniewska- kierownik Banku PKO BP w Czarnkowie przeprowadziła lekcję na temat płatności cyfrowych. Dziękujemy za miłe spotkanie!

            • Bezpieczni na wsi

            • Uczniowie klasy III uczestniczyli dziś w spotkaniu z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Głównym tematem rozmowy były zasady bezpieczeństwa podczas pracy i zabaw w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych.

            • Klasowi Mistrzowie Ortografii

            • W klasie II i III w ramach konkursu wyłoniliśmy Klasowych Mistrzów Ortografii. Gratulujemy Idze Szczerbie oraz Gabrysiowi Wielgoszowi zdobycia mistrzowskich tytułów!

            • Rekolekcje Wielkopostne

            • W dniach 04-06 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży uczących się w naszej szkole.

              Pierwsze dwa dni rekolekcji rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą. Słuchaliśmy wartościowych nauk. Następnie uczniom poszczególnych klas rozdane zostały zadania do realizacji. Drugiego dnia nie zabrakło także czasu na taniec.

              Wykonane prace uczniowie zaprezentowali na sali wiejskiej – Stacje Drogi Krzyżowej. Wycięte dłonie ozdobiły krzyż. Na chwilę zapomnieliśmy o telefonie i komputerze, a zastanowiliśmy się nad swoim postępowaniem.

              Na zakończenie rekolekcji społeczność szkolna wzięła udział w Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej. Uczniowie mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Naukę rekolekcyjną wygłosił ks. Jakub Pawłot.

            • Dzień Kobiet

            • Szczęścia, uśmiechu, dużo radości i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń - tego w imieniu Samorządu Uczniowskiego życzyli dziś Filip i Tobiasz wszystkim Paniom i Koleżankom.

            • Apel "Mistrzów sadownictwa"

            • Dziś „Mistrzowie sadownictwa” – nasz zespół biorący udział w projekcie „Tradycyjny sad” zorganizował apel dla uczniów naszej szkoły. Podczas niego zapoznał całą społeczność szkolną z ideą konkursu, a także znaczeniem starych odmian drzew owocowych, zdał sprawozdanie ze swoich dotychczasowych działań, przedstawił formę zagospodarowani terenu, a także odmiany jabłoni, które zespół wybrał do zasadzenia. Podczas apelu można było znaleźć odpowiedź na pytania: co ma wspólnego Adam Mickiewicz z Ananasem Berżenickiego? (to odmiana pochodząca, tak jak nasz wieszcz z Wileńszczyzny, dlatego z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że on też jadał te jabłka), czyją ulubioną jabłonią była Kosztela i kto nadał jej nazwę? (król Jan III Sobieski), która jabłoń jest bestsellerem typu „Must have” (Malinowa Oberlandzka), a także co wspólnego ma Koksa pomarańczowa z gruszką? (podobny smak). Zdradziliśmy również sekret, że udało nam się zamówić już w szkółce drzewka trzyletnie, które po zasadzeniu wiosną, dadzą nam już w tym roku pierwsze owoce, z których będzie można robić przetwory i różnego rodzaju dania.

              #tradcyjnysad

            • Akcja "Wielkopostne Porządki"

            • Rozpoczęliśmy Wielki Post - czas wyciszenia i modlitwy. Jest to również doskonała okazja, aby dać coś od siebie drugiemu człowiekowi bezinteresownie i z serca.

              Jeśli szukasz takiej okazji, to jako wolontariat szkolny pragniemy Ci zaproponować udział w akcji „Wielkopostne Porządki”.

              Jest to akcja charytatywna, którą nasza szkoła podejmuje we współpracy z Fundacją Małych Stópek.

              Jaki jest plan?

              Do Świąt Wielkanocnych chcemy zdążyć zaopatrzyć wybrany Dom Pomocy Społecznej w niezbędną do przedświątecznych porządków- chemię gospodarczą.

              Niby nic, a jednak wiele i do tego praktycznie, zważając na potrzeby takich placówek.

              Co Zbieramy?

              Płyny do mycia naczyń, podłóg i okien

              Ściereczki

              Proszki do prania

              Mydło

              Kostki do WC

              Kostki do zmywarki

              Papier

              Akcja trwa do 27 marca!

            • W sadzie Pana Janka

            • W minioną środę zespół uczniów biorących udział w projekcie "Tradycyjny sad" odwiedził znanego nam już z poprzedniej edycji sadownika - naszego sąsiada - pana Janka Jarosza, który w swoim sadzie ma aż 500 jabłoni. Pan Janek pomógł nam ocenić stan drzewek zasadzonych w ubiegłym roku, przypomniał o koniecznych zabiegach pielęgnacyjnych oraz czynnościach, które musimy wykonać zanim posadzimy nowe drzewka. Jego wiedza i doświadczenie jak zwykle okazało się niezwykle pomocne. Cieszymy się, tuż za miedzą mamy takiego sprzymierzeńca

              #tradcyjnysad