• Aktualności

      • Akcja "Wielkopostne Porządki"

      • Rozpoczęliśmy Wielki Post - czas wyciszenia i modlitwy. Jest to również doskonała okazja, aby dać coś od siebie drugiemu człowiekowi bezinteresownie i z serca.

       Jeśli szukasz takiej okazji, to jako wolontariat szkolny pragniemy Ci zaproponować udział w akcji „Wielkopostne Porządki”.

       Jest to akcja charytatywna, którą nasza szkoła podejmuje we współpracy z Fundacją Małych Stópek.

       Jaki jest plan?

       Do Świąt Wielkanocnych chcemy zdążyć zaopatrzyć wybrany Dom Pomocy Społecznej w niezbędną do przedświątecznych porządków- chemię gospodarczą.

       Niby nic, a jednak wiele i do tego praktycznie, zważając na potrzeby takich placówek.

       Co Zbieramy?

       Płyny do mycia naczyń, podłóg i okien

       Ściereczki

       Proszki do prania

       Mydło

       Kostki do WC

       Kostki do zmywarki

       Papier

       Akcja trwa do 27 marca!

      • W sadzie Pana Janka

      • W minioną środę zespół uczniów biorących udział w projekcie "Tradycyjny sad" odwiedził znanego nam już z poprzedniej edycji sadownika - naszego sąsiada - pana Janka Jarosza, który w swoim sadzie ma aż 500 jabłoni. Pan Janek pomógł nam ocenić stan drzewek zasadzonych w ubiegłym roku, przypomniał o koniecznych zabiegach pielęgnacyjnych oraz czynnościach, które musimy wykonać zanim posadzimy nowe drzewka. Jego wiedza i doświadczenie jak zwykle okazało się niezwykle pomocne. Cieszymy się, tuż za miedzą mamy takiego sprzymierzeńca

       #tradcyjnysad

      • Siódmoklasiści poznają biomasę

      • Zajęcia przyrodnicze związane z realizacją projektu edukacyjnego miały na celu zapoznanie się uczniów z kolejnym rodzajem źródła energii odnawialnej, jakim jest energia z biomasy. Uczniowie z kl.7 wykonując zadania odpowiadali na pytania:

       • Czy produkty spożywcze użyte w zadaniu nadają się tylko do wyrzucenia?

       • Do czego można je jeszcze wykorzystać?

       • Czy z odpadków bio można pozyskać energię?

       • Czym jest biomasa?

       • W jaki sposób można z biomasy pozyskać energię?

      • Być jak Ignacy - Energia z biomasy

      • Uczniowie z kl.4 podczas zajęć przyrodniczych wykonali kompozycje portretowe. Zadanie polegało na zastosowaniu twórczych sposobów na wykorzystanie wybranych produktów spożywczych.

      • Oszczędzanie się opłaca

      • 26 lutego 2024 r. podsumowaliśmy Szkolny Konkurs SKO pt. „Najsystematyczniej oszczędzający członek SKO”. O tym, że oszczędzanie się opłaca wiedzą laureaci konkursu, którzy przez całe I półrocze systematycznie wpłacali pieniądze na swoje konta SKO.

        

       Zwycięzcami konkursu zostali:

       I miejsce- Anna Spicker, ucz. kl. 1

       II miejce- Marcel Chmielnik, ucz. kl. 4, Zuzanna Rybarczyk, ucz. kl. 5

       III miejce- Iga Szczerba, ucz. kl. 2

        

       Gratulujemy laureatom konkursu!

        

       Już dzisiaj zachęcamy wszystkich członków SKO do udziału w II edycji konkursu, która potrwa przez całe II półrocze. Pamiętajcie, że oszczędzanie zaczyna się od wyznaczania celów i planowania. Już niewielkie sumy, ale regularnie odkładane, mogą przynieść korzyści w dłuższej perspektywie czasu.

      • Zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie „SKO BLOG MIESIĄCA”

      • Z ogromną radością informujemy, iż Szkolna Kasa Oszczędności przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi zdobyła nagrodę I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie „SKO BLOG MIESIĄCA”.

       Konkurs miał charakter edukacyjny, a jego głównym celem było propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości na platformie SzkolneBlogi.pl. W listopadzie dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły, blog „SKO w SP SARBIA” cieszył się ogromną popularnością. Mnóstwo pozytywnych komentarzy oraz 25 622 głosy oddane na wpisy na blogu, pozwoliły nam awansować do drugiego etapu konkursu- oceny blogów.

       Komisja konkursowa przyznawała punkty w oparciu o następujące kryteria:

       - oryginalność i różnorodność przedstawionych na blogu działań zrealizowanych w szkole- wśród wydarzeń opisanych na szkolnym blogu znalazły się: wycieczka do banku PKO BP w Czarnkowie, lekcje z pracownikiem banku, liczne akcje charytatywne, zbiórki kasztanów i elektrośmieci, czy też szkolne konkursy SKO;

       - podejmowanie działań odpowiadającym tematom przewodnim danego etapu (w listopadzie tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo)- dbaliśmy o bezpieczeństwo w szkole, domu oraz w ruchu drogowym, przeprowadziliśmy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej;

       - aktywne zaangażowanie uczniów w działania promujące przedsiębiorczość- zorganizowaliśmy: bazarek przedsiębiorczości, pchli targ, sprzedaż kotylionów i rogalików, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą.

       Cieszymy się, że inicjatywy podejmowane przez SKO przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi zostały docenione przez kapitułę konkursu. Warto nadmienić, iż do współzawodnictwa przystąpiło 800 blogów SKO z całej Polski. Zdobycie głównej nagrody jest dla nas ogromnym sukcesem.

       Dziękujemy Bankowi PKO BP za ufundowanie nagrody, którą otrzymała nasza szkoła (1000 zł w e-kartach podarunkowych).

       Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.

      • Kolorowe galaretki owocowe

      • W trakcie karnawału SKO zorganizowało w szkole sprzedaż galaretek. Sukces akcji zawdzięczamy uczniom klasy 5, na których zawsze możemy liczyć. Piątoklasiści z dużym zaangażowaniem przygotowywali, a następnie sprzedawali pyszne galaretki. Nasz zarobek- 176,50 zł zostanie przeznaczony na nagrody dla zwycięzców konkursu SKO pt. „Walentynkowa EKO-skarbonka”. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie. Na Wasze prace czekamy do końca lutego.

      • Rekrutacja

      • REKRUTACJA DO PIERWSZEJ KLASY

       4 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi rozpoczyna się nabór do pierwszej klasy w roku szkolnym 2024/2025. Szczegółowy harmonogram rekrutacji znajduje się poniżej.

       Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka do szkoły można pobrać w siedzibie szkoły w dni powszednie w godzinach 7.30-15.30 lub ze strony www.spsarbia.pl.

       Wypełnione dokumenty wraz ze zdjęciem do legitymacji można składać w siedzibie szkoły
       w dni powszednie w godz. 7.30-15.30 lub w formie skanów przesyłać na skrzynkę mailową szkoły: szkola@spsarbia.pl.

       W razie pytań, prosimy dzwonić na numer szkoły: 67 255 12 77.

        

       Rekrutacja 2024- dokumenty do pobrania

      • Ach co to był za bal!

      • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji balu karnawałowego. Dziękujemy sponsorom i darczyńcom, bo bez ich wsparcia nie można by było zorganizować takiego balu. Nie sposób tutaj wymieniać wszystkich, bo jest ich wielu, ale wasza dobroć, życzliwość i zrozumienie potrzeby Rady Rodziców przyczynia się do realizacji naszych celów. Słowa podziękowania kierujemy do ZuMa Catering za pyszne jedzenie oraz obsługę całego balu, zespołowi Zespół Muzyczny Grandi za oprawę muzyczną, Kole Gospodyń Wiejskich w Sarbi za zostawienie części dekoracji oraz firmie Tęczowy Świat za pomoc w aranżacji całej sali. Dziękujemy także uczestnikom, którzy potrafili wkomponować się w tematykę, co dało wrażenie niepowtarzalnej okazji bycia tej nocy częścią włoskiej mafii. To był bal, gdzie każdy Pan mógł być słynnym Don, a Pani żoną słynnego Bossa. Każdy, który przyczynił się do uświetnienia tego balu zasługuje na słowo dziękuję płynące z serca i tak też to czynimy.

       Dziękujemy Rada Rodziców

      • Poczta walentynkowa

      • Walentynki przypadają w tym roku w czasie ferii zimowych, dlatego już dziś zapraszamy uczniów naszej szkoły do włączenia się do akcji!

       Jeżeli masz w szkole swoją sympatię lub po prostu chcesz komuś złożyć życzenia - WYŚLIJ WALENTYNKĘ! Skrzynka czeka na Wasze kartki na dolnym korytarzu.

       Rozdanie walentynek już jutro w czasie czwartej przerwy.

       Samorząd Uczniowski

      • Dyskoteka karnawałowa

      • Dziś uczniowie klasy I, II i III bawili się na dyskotece karnawałowej. Dziękujemy Radzie Rodziców za zaproszenie na nasz bal dwóch sympatycznych misiów, a p. Jerzemu Pabisiowi za oprawę muzyczną i wspólną zabawę!

      • Energia geotermalna

      • Podczas kolejnych zajęć koła przyrodniczego, uczniowie mieli okazję poznać sposoby pozyskania energii z zasobów geotermalnych. Obejrzeli film o gejzerach. Uczniowie zbudowali model doświadczalny turbiny pradotworczej obrazujący wykorzystanie ciepla z wnetrza Ziemi.

      • Zebranie z Rodzicami

      • Przypominamy o jutrzejszym zebraniu z rodzicami, które odbędzie się z wychowawcami w klasach wg harmonogramu:

       - od godz. 16.00 klasy 1-3,

       - od godz. 16.30 klasy 4-8.

      • Ciasteczka owsiane na chemii

      • Chemia też może być przyjemna...Uczniowie klasy VII podjęli wyzwanie wykorzystując prawo stałości składu upiekli przepyszne owsiane ciasteczka. Zadanie to miało na celu pokazanie uczniom, że chemia jest wokół nas i znajduje zastosowanie również w życiu codziennym.