• Aktualności

      • Zagłosuj na nasz blog SKO

      • Szanowni Państwo,

       przypominamy, iż nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie SKO na Blog Miesiąca.

       Z dużą radością informujemy, że na dzień dzisiejszy nasza szkoła na 800 zgłoszonych szkół zajmuje bardzo wysokie 3 miejsce.

       Zostały 3 dni do końca głosowania (konkurs kończy się w czwartek 30 XI o godz. 24.00).

       Z całego serca dziękujemy za każdy oddany głos i prosimy o kolejne.

       Głosować można zarówno na blog, jak również na każdy wpis na blogu.

       Link do naszego bloga:

       https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-w-sp-sarbia/

       Wszystkie ręce na pokład!

       Klikamy, głosujemy, komentujemy, polecamy odwiedziny naszego bloga.

      • Mistrz tabliczki mnożenia

      • Dnia 21 listopada poznaliśmy naszego szkolnego mistrza tabliczki mnożenia. Został nim Jarosław Bodnar z klasy VIII, który zajął I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym Mistrz Tabliczki Mnożenia, Il miejsce zajęła Jagoda Łacek z klasy V , zaś III miejsce Jakub Kosiński z klasy VIII.

       Gratulujemy zwycięzcom.

      • Być jak Ignacy

      • Wiedza o energii elektrycznej, czym jest prąd elektryczny, jak stworzyć obwód elektryczny, jak zaplanować i przeprowadzić doświadczenie. Wiedza o ropie naftowej, jaka jest budowa złóż ropy naftowej, właściwości ropy naftowej, biografia Ignacego Łukasiewicza, historia wynalazku lampy naftowej.

      • Cecyliada 2023

      • 22 listopada 2023 r. w Centrum Integracji Społecznej w Trzciance odbył się XII Powiatowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej "Cecyliada 2023". Wystąpienia wokalne stanowią formę kultywowania pieśni i piosenek religijnych. Grupa uczestników przybyłych z różnych stron powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego skupiła się z racji wspomnienia św. Cecylii Rzymianki, patronki muzyki sakralnej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. Gratulujemy udziału i występu!!!

      • Pchli targ

      • Pchli targ Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w szkole trwa pchli targ. Jest to nowy pomysł Szkolnej Kasy Oszczędności, która promuje przedsiębiorczość oraz oszczędzanie wśród uczniów od najmłodszych lat. Na pchlim targu uczniowie wymieniają się niepotrzebnymi zabawkami, kupują lub sprzedają książki, maskotki, puzzle, klocki i inne tego typu skarby.

       Na prośbę uczniów pchli targ potrwa do jutra.

       Zapraszamy!

      • Dyskoteka andrzejkowa

      • 22 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Nasz DJ – p. Jurek Pabiś zadbał, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. W przerwie między tańcami można było posilić się pysznymi zapiekankami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie bawili się świetnie i zapewne z utęsknieniem będą wyczekiwać kolejnego balu!

      • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

      • Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy 7 odwiedzili zakład stolarski Pana Kazimierza Dominiaka. Właściciel firmy z dużą pasją opowiadał o początkach tworzenia przedsiębiorstwa. Pan Kazimierz już w wieku 15 lat zaczynał naukę stolarstwa w firmie Meblomor. Jego zaangażowanie szybko zostało dostrzeżone przez szefa firmy, który zlecił mu wykonanie dachu. A żeby ten dach zrobić, niezbędne było założenie firmy. I to był piękny początek istnienia działalności, która prężnie działa od kilkudziesięciu lat. Pan Kazimierz zdradził uczniom, że tylko ciężką pracą i wytrwałym dążeniem do celu można osiągnąć sukces. Trzeba marzyć i spełniać swoje marzenia.

       Z całego serca dziękujemy Panu Kazimierzowi Dominiakowi za ciekawą lekcję przedsiębiorczości.

       Życzymy kolejnych lat pełnych sukcesów, szerokich perspektyw rozwoju, satysfakcji zawodowej,

       a w życiu osobistym wielu powodów do radości.

      • Pierwsza pomoc przedmedyczna

      • Podstawową wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej powinien posiadać każdy, nie tylko dorośli, ale również dzieci. Uczniowie klasy 5 odwołując się do własnych doświadczeń i przeżyć, początkowo omawiali zagadnienie omdleń. Wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie. Na kolejnych zajęciach ćwiczyli pozycję boczną bezpieczną oraz RKO. Na technice uczniowie klasy 4 omawiali wyposażenie apteczek. Świetnym zwieńczeniem zajęć było wykonanie własnych, niepowtarzalnych apteczek.

       Brawa dla naszych zdolnych uczniów!

      • V Powiatowy Konkurs "Święci na miarę (naszych czasów)"

      • Dorota Łucyk z klasy III wzięła udział w konkursie organizowanym przez Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Siostry Faustyny w Trzciance. Uszyła przepiękną lalkę - postać św. Doroty z Cezarei.

       Praca została wyróżniona. Uczennica otrzymała dyplom i nagrodę.

       Gratulujemy!!!

      • Niezwykły pokaz iluzji

      • Dziś naszą szkołę odwiedził iluzjonista - p. Jakub Walkowiak. W widowisku wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Mistrz iluzji zaprezentował wiele magicznych sztuczek, którymi oczarował wszystkich uczniów: zarówno tych najmłodszych, jak i tych starszych. Występ wprowadził do szkoły odrobinę magii i był niepowtarzalnym wydarzeniem, które na pewno pozostanie przez długi czas w pamięci każdego z nas. Serdecznie dziękujęmy Radzie Rodziców za zorganizowanie spotkania!

      • "Pranie mózgu? Książka Ci tego nie zrobi"

      • Klasa 6 w zwiazku z realizacją projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym uczestniczy nasza szkoła, zrobiła i wywiesiła na szkolnym korytarzu pranie - koszule z cytatami pochodzącymi z lektur szkolnych. Celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do odwiedzenia naszej bogato wyposażonej biblioteki i skorzystanie z jej oferty, zachęcenie uczniów do czytania (nie tylko lektur szkllnych), ale przede wszystkim wybór książek jako alternatywy dla spędzania czasu przed ekranem telefonów i komputerów.

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • Dnia 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

       Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

       W dniach poprzedzających ten dzień uczniowie próbowali swoich sił w teście internetowym, gdzie w ciągu jednej minuty rozwiązywali test tabliczki mnożenia. Ćwiczono również tabliczkę mnożenia w programie matzoo.

       Uczniowie rozwiązywali również łamigłówki z tabliczką mnożenia.

       W czwartek 16 listopada Komisja Egzaminacyjna z klasy 4 odwiedziła klasy 1-3, gdzie w klasie trzeciej przeprowadziła egzamin w zakresie tabliczki mnożenia do 30. Aż 11 osób zdało egzamin. Wszyscy uczniowie klas młodszych otrzymali rysunek z motywem sowy.

       Pisemny egzamin dla klas 4-8 został przeprowadzony przez komisję w składzie: Hania, Jagoda, Patrycja i Marcel- naszych egzaminatorów z klasy 4. W ciągu trzech minut uczniowie bezbłędnie mieli rozwiązać pięć przykładów, zdając egzamin i uzyskując tym samym tytuł eksperta tabliczki mnożenia. W klasach 4 -8 przeprowadzono w tym dniu również eliminacje do szkolnego konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia. Z każdej klasy zakwalifikowały się po dwie osoby: Hania i Marcel (kl.4), Jagoda i Majka (kl. 5), Iza i Kinga (kl.6), Jakub i Kuba (kl.7), Jarek i Mikołaj (kl. 8) 

       Już we wtorek poznamy Mistrza Tabliczki Mnożenia naszej szkoły.

       Dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do udziału w kolejnych.

      • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

      • 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

       Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkich, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

       Uczniowie uczestniczyli dziś w zajęciach na temat praw dziecka, obejrzeli prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne. Wykonali również plakaty, które ozdobiły drzwi naszych klas. Przygotowane na tę okazję prace potwierdziły, iż prawa dzieci nie są naszym uczniom obojętne i wspaniale rozumieją ich znaczenie.